Taşınma Öncesi Dikkat Edilecekler

TAŞINMA ÖNCESİ DİKKAT EDİLECEKLER

   
  Paketleme Malzemesi Kalitesi
  Firmanin paketleme sistemi, paketleme yaparken kullandığı malzemeleri,
inceleyiniz. Öncelikle Ambalaj maddesinde Baloncuklu Naylon Kullanılmasını istediğinizi belirtiniz. Firma Battaniye Kullanmak isteyebilir, Battaniye toz ve kiri muhafaza ettiği için önceki nakliyelerin kirini barındırır.
  İp yerine tek kullanımlık Koli bantı çok daha iyi sonu verecektir. İp
kullanımında ise sonuç hüsrandır. İp eşyalarınıza izi kalmış hasarlar verir. Varil türü kapları kabul etmeyiniz. Bunu öncelikle telefonda elirtiniz.
Kutulu taşıma isteyiniz. Elbiseler için özel askılı kutular yada muhafaza kabinleri isteyiniz. Çoğu firmada bu vardır.Firmanın Tecrübeli Olması İyidir

Tecrübe Firmanın özünde birçok sorunların üstesinden gelebilme çözebilme
yetisinin birikmesini sağlar.

Çok eskilerde kurulmuş Türkiye şartlarında ayakta kalabilmiş bir firma her zaman için oluşabilecek mal zararınızın ödenme garantisi olabilir.

Ön Telefon görüşmesinde; firma sekreterle anlatım otomatik santral gibi göz boyayıcı reklamasyon malzemeleri kullanabilir. Ancak temelde kendinden emin bir nakliyeci abartılmamış hizmet anlatımı samimi bir yaklaşım herzaman daha iyidir.

Mutlaka Eşyayı görmesi için Expertiz elemanı isteyiniz.

Zamanlamayı iyi ayarlamalısınız. Hafta içi ev nakliyesi herzaman daha ucuza yapılacaktır bunu bilin. Bütün firmalar hafta içi boş günlerini doldurabilmek için fiyat kıracaklarıdır.

Taşınacağınız ve çıktığınız ev apartman v.b. yerde komşularınız tatil günü
gürültü istemeyecektir.

Tatil günleri taşımada asansör kullanımıda imkansız hale geleceğinden tatil günleri taşınma herzaman daha pahalı olacaktır.

Sözleşmede

Sakın parayı sözleşmede peşin ödemeyin. Avans mutlaka vermelisiniz (keşke oda olmasa) Ancak Parayı peşin öderseniz kamyonun geç gelmesi veya hiç gelmemesi tehlikesi her zaman vardır. (Burası Türkiye)

Nakliye sonunda sözleşmede belirtilen paranın geri kalan kısmını ödeyiniz.

Taşınma sigortanızı malın muhtemel bedeli üzerinden mutlaka yaptırınız. Bunun için gelen kamyonla birlikte poliçenizi hazırlatın.

Sözleşme sırasında görevli elemanın aynı zamanda taşıma ekibini yönetmesini isteyiniz. Böylelikle ” bizim bundan haberimiz yoktu” veya ” o kişi burda yok biz bunu yapamayız” gibi bir kaçışla yüz yüze kalmazsınız.

Yaşayabileceğinizi tahmin ettiğiniz her sorunu ayrı ayrı maddeler halinde
çözümleriyle birlikte sözleşmeye geçirin.

Çok Eşya, Yüksek katlar, gibi çok eleman ve büyük kamyon isteyen taşınmalarda bu hususu çok iyi hesaplayıp gelen ekipte personel sayısını ve kamyon büyüklüklerinin sözleşmeye uygunluğunu arayınız.

Çok eşya varsa muhakkak sözleşmeye büyük yanında küçük kamyonda ekleyip maliyeti tutarında sözleşme yapınız. Kamyona sığmayacak eşyanın sonradan büyük sorun yaratacağını sakın unutmayınız.

Evden eve Nakliyat Kamyonunun temiz ambalaj malzemelerinin sizin için yeni olacağının garantisini isteyiniz. Kamyon nakliyat için geldiğinde kamyon içine girerek koku ve rutubeti kontrol ediniz.